Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Aktulności

Bitcoin nie może zaliczyć ostatnich niemal czterech tygodni do dobrych. W bieżącym etapie jego cena osunęła się bowiem o ponad 2,5 tys. USD, co ma dokładnie 24,43%. Deprecjacja najstarszej z walut wirtualnych z uczciwością nie jest asumptem do radości dla dużo osób. O ile spekulanci mogą zastosować ją do pomnożenia swojego majątku, o tyle w wypadku działalności górników idzie to zdecydowanie w rentowność ich przedsiębiorstw.

Krypto-Górnicy kapitulują! Wyprzedają swoje BTC

Spadek ceny BTC zmusza górników do kapitulacji

Z najaktualniejszych informacji dotyczy, że górnicy stworzyli w aktualnym ciągu jednej z najzdrowszej wyprzedaży własnych sposobów z frontu ostatniego roku. W działalności pewno wtedy więc oznaczać, że młodsze przedsiębiorstwa znalazły się na mierze rentowności (lub nawet pod nią) i zmuszone zostały do kapitulacji.

Kliknij i zacznij zarabiać
Kliknij i zacznij zarabiać

Starszy analityk w decentralpark.io wskazał na twitterze, że w aktualnym czasie określono sprzedaż BTC o równowartości 20 mln USD. O ile w zderzeniu z dziennym wolumenem transakcji (ponad 17 mld USD), to wyłącznie niewielki ułamek, to zajmując pod uwagę środki wyprzedawane przez górników, była wtedy nowa najważniejsza taka transakcja w aktualnym roku.

O ile więksi górnicy z bogatszymi portfelami mogą sobie przyzwolić na kreowanie swojej roli i doświadczenie krótszych okresów, o tyle mali mogą stać zmuszeni do usunięcia, bądź przynajmniej zawieszenia swojej działalności, jeśli cena BTC spadnie zbyt nisko.

Większość wydobywanych Bitcoinów dociera do najważniejszych pooli wydobywczych, i mali górnicy pobierają jedynie ułamek nagrody. Możliwe więc, że wraz ze spadkami cen BTC zabierają się oni poddawać, zwiększając presję sprzedażową na zbytu.

Jeśli rzecz na placu się nie poprawi i cena BTC szybko nie wzrośnie, ostatecznym gwoździem do trumny wielu minerów może wykazać się spodziewany około 15 maja 2020 r. halving BTC, w skutek którego przybędzie do obniżenia o połowę nagrody za wydobyty blok.

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments