Mark Zuckerberg

Facebook odnotował spadek dochodów

Prasówki

Facebook odnotował najsłabszy kwartał od debiutu giełdowego Facebook zapisałem na starcie roku najwolniejszy kwartalny wzrost od wpadnięcia na giełdę – podał serwis ABC News, wskazując, że problemy połączone z pandemią Covid-19 dokonują się m.in. na wszystkie spowolnienie rynku reklamy cyfrowej.

Koncern Marka Zuckerberga poinformował, że w pierwszym kwartale ostatniego roku zarobił 4,9 mld dolarów. To konieczny wzrost rok do roku (w pierwszym kwartale 2019 r. koncern opowiadał o zarobkach 2,4 mld dol.). Przychody Facebooka wzrosły o 18 proc. do gustu 17,7 mld dol.
Firma oznajmiła zarazem, iż w współczesnych trzech tygodniach marca zaobserwował „znaczący spadek” wartości i popytu na promocji.
Przedstawiciele Facebooka odmówili ujawnienia swoich prognoz względem przychodów za drugi kwartał, jednakże podkreślili, że obserwowana obecnie sytuacja „sygnalizuje stabilizację”.

W krajach, gdzie epidemia Covid-19 wywołała największe spustoszenie, Facebook odnotował 50 proc. wzrost użycia aplikacji do komunikacji wiadomości prywatnych. Podwoiła się również liczba połączeń głosowych i wideo produkowanych z zastosowaniem usług koncernu, który zaznaczył jednak, że aplikacji komunikacyjnych w wielu wypadkach nie monetyzuje. Dodatkowo w terenach najbardziej dotkniętych pandemią osłabła działalność Facebooka w kluczowym segmencie reklamy.

W marcu z usług Facebooka korzystało 2,6 mld aktywnych w porządku miesiąca użytkowników. Toż o 10 proc. więcej, niż rok temu – podało ABC News. Grupa osób zdecydowanych na Facebooku codziennie wzrosła w marcu o 11 proc. do gustu 1,73 mld użytkowników. Koncern z Menlo Park przekazał, że ogółem 2,99 mld osób zastosowało w marcu z przynajmniej jednej jego aplikacji: Facebooka, Instagrama, Messengera lub WhatsAppa. Toż o 11 proc. więcej, niż w tymże tymże okresie w roku ubiegłym.

Prezes Facebooka Mark Zuckerberg w polemice z analitykami stwierdził, że pandemia i połączona z nią konieczność tkwienia w zakładzie przez dużo osób zabiera się na bliższe przyjmowanie nowych trendów komunikacyjnych, takich jak wideorozmowy czy małe czaty grupowe. Jak podkreślił, transmisje wideo na żywo, które wcześniej były polecane do transmisji wydarzeń odbywających się w sferze pozawirtualnej, obecnie polecane są przez nauczycieli, sektor przyjemności i prace religijne. Obecnie z usług tego rodzaju korzysta ponad 800 mln osób dziennie – podał szef Facebooka.

Zuckerberg zaznaczył zarazem, że pandemia wywiera duzi nacisk na Facebooka i zaprezentował swoje zaniepokojenie tym, że spadek nią wywołany może potrwać dłużej, jeśli zniesienie przedstawionych w wielu miejscach obostrzeń nastąpi zbyt szybko.

Obecnie 95 proc. pracowników Facebooka wykonuje nasze cele zawodowe zdalnie.

zobacz również

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments