Dom maklerski Marki

Artykuł Miesiąca Mazowieckie

Że nikomu nie umknęło powiedzenie, że ropa naftowa na świecie uważana jest zbyt czarne złoto. Wystarczy tylko zauważyć jakie szerokie są ofercie jej użycia. Nie jedynie szuka ona zastosowanie przy produkcji paliwa.

Dom maklerski Siedlce

Składa się, że pochodne ropy można wyszukać w paliwach syntetycznych, grafitowych elektrodach, i bierze się spośród niej nawet podczas wytopu stali. Czy o inwestować w ropę? Wiele inwestorów zawsze się zastanawia. Jednak gdy podejmą już decyzję, pojawia się inne pytanie: Jak wkładać w ropę, jaka posiada sporo obliczy?

Jak zarobić na taniejącej ropie?
Reklama

Inwestycja w działalności i ETF-y

Rozpocznijmy z tego, że samo wydobycie ropy, do powstawania gotowego wyniku jest wyjątkowo złożony i podzielony na dobre momenty. Kolejno określają się one:

upsetream
midstream
downstream

Z reguły największe korporacji mające się wydobycie ropy, budują w swojej pracy zarówno upstream jak również downstream. Czym jest więc upstream? Mówiąc prościej jest to znajdowanie złóż ropy co świadczy, że pracując w niniejszym sektorze, bawi się beneficjentem cen ropy, które często wzrastają. Midstream jest jednak odpowiedzialny za transporty wydobytej ropy, jaka nosi być zdolna do przetworzenia.

Dom maklerski Siedlce

W niniejszym terenie na giełdzie działa spółka Enterprise Product Partners. Nie da się ukryć, że inwestorzy spośród obecnego sektora mogą pochwalić się znaczną stabilnością w porównaniu do tych, inwestujących w upstream. Dzieje się właśnie dlatego iż ceny za sam transport materiału są nieznacznie uzależnione z wartości samej ropy. Tym ze wspomnianych czasów jest downstream. Porusza się z wszystkimi elementami powiązanymi z przetwórstwem surowca w gotowy produkt. W jego zakres wchodzi i sprzedaż detaliczna i hurtowa. Świadczy to, że przedsiębiorcy w niniejszym terenie, zarabiają w wypadku spadków ceny ropy naftowej.
Dom maklerski Siedlce

Kiedy w czytelniejszy rozwiązanie zainwestować w ropę naftową?

Drinku z najdostępniejszych sposobów na inwestycję w ropę naftową jest po prostu zakupienie ETF, który jest całkowicie związany z ceną ropy naftowej. Świadczy to, że mogą istnieć wówczas ETF na organizacje z drugich sektorów- skojarzonych z ropą naftową, ale też kontrakty o krótkim terminie. Nie nieco jeśli inwestorzy zdecydują się na zakup ETF muszą koniecznie sprawdzić politykę inwestycyjną, a dodatkowo całą strukturę opłat.

Dom maklerski Siedlce

Które są instrumenty pochodne, o jakich wiedza przybliży Cię do sukcesywnej inwestycji?

Zainteresujmy się teraz metodami inwestowania w ropę naftową, jednak przy zastosowaniu różnych instrumentów pochodnych, jakie są pisane na targu uregulowanym, a również na targu rozumianym jako OTC. Nie nieco jednak, inwestorzy określając się na takie podejście, muszą dobrze rozróżnić typy ropy naftowej, a też terminy wykonania, i przede każdym miejsce zarówno contango jak również backwardation. Przejdźmy teraz do ostatniego, że żyją na giełdzie dwa, najpopularniejsze typy ropy naftowej. Stanowią toż:

WTI
Brent

Oczywiście wyspecjalizowani inwestorzy, mogą doszukać się także mniej atrakcyjnych rodzajów, które też są pisane na giełdzie. Największy plus najefektywniejszy handel rozgrywa się natomiast na dwóch wyżej wspomnianych rodzajach. Ropa WTI charakteryzuje się przede każdym niższą gęstością i lżejszą ilością siarki niż różny rodzaj- Brent. Kontrakty na ten model znajdziecie na giełdzie NYMEX. Stanowią to przeważnie kontrakty terminowe, i wielkość pojedynczego wynosi zwykle 1000 baryłek surowca. Ropa Brent czerpie z mieszanki ropy z Morza Północnego. Ma ona prawdziwszą pojemność siarki, niż omawiany poprzedni rodzaj, a i jest całkowicie gęsta. Największy handel rozgrywa się na podstawie ICE i podobnie jak w ubiegłym przypadku, jeden kontrakt terminowy obejmuje 1000 baryłek surowca. Inwestorzy muszą też wiedzieć, że różnica jakości pomiędzy rodzajem ropy WTI, i rodzajem ropy Brent sprawiła to, iż to WTI było raczej droższym surowcem.

Dom maklerski Siedlce

Nie nieco jednak wraz z rewolucją łupkową w USA nastąpiła duża zmiana stylu i wtedy dokładnie ropa Brent broniła się ważniejsza od WTI. W kwietniu ostatniego roku, ropa Brent była przyjemniejsza od WTI o niemal 50 dolarów. Ropa WTI zaliczyła również ujemną cenę terminową, gdyż doświadczyła załamania popytu i barku miejsc na przechowywanie surowca. Inwestorzy muszą jeszcze zrozumieć, przed przystąpią się inwestycji przy pomocy kontraktów krótkoterminowych, muszą i zrozumieć różnicę pomiędzy ceną rynkową, która fachowo określa się spotową, a także ceną terminową. Zwykle, teoretycznie cena rynkowa różni się dobrze z wartości terminowej. Wpływ posiada na obecne znacznie czynników, i przede każdym poziom stóp procentowych, jak również prognozowana produkcja, zaś w szczególności popyt na indywidualny produkt. Jeżeli natomiast inwestorzy kwalifikują się na zainwestowanie przy pomocy instrumentów pochodnych, muszą dobrze zrozumieć terminy cotango i backwardation.

Czy to inwestycja w ropę naftową się opłaca?

Należy wiedzieć, że sama inwestycja w ropę to nie tylko zakupy a sprzedaż krótkoterminowego kontraktu albo tegoż CFD. Inwestorzy są duży zakres możliwości zarówno przy ETF, które oprócz można połączyć z innymi, opcyjnymi strategiami. Jeżeli natomiast inwestorzy dopiero co myślą wpaść na targ handlu czarnym złotem, muszą poznać specyfikę surowca, a także elementów inwestycyjnych. To inwestycja w ropę naftową będzie wysoce opłacalna. Dom maklerski Siedlce

zobacz również Czy warto inwestować w ropę?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments